9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Çfarë ndodhi? Vajza e Donald Trump fshin postimin pak minuta pasi e publikoi/ Ja çfarë shkruante

Ivanka Trump i ka quajtur protetuesit që sulmuan ndërtesën e Kapitolit në SHBA “Patriotë Amerikanë” ndërsa i nxiste ata të përmbahen nga aktet e dhunës, para se ta fshinte komentin në Twitter.

Në një postim tashmë të fshirë, ndërsa protestuesit sulmonin selinë e Kongresit, vajza e madhe e presidentit dhe këshilltarja e tij, shkruante: “Patriotë Amerikanë – çdo shkelje e sigurisë ose mosrespektim i zbatimit të ligjit tonë është e papranueshme. Dhuna duhet të ndalet menjëherë. Ju lutemi jini paqësor”.

Sipas The Guardian, ajo nuk u kërkoi protestave të braktisnin demonstratën e tyre ose nuk u kërkoi të ndalnin rrethimin e ndërtesës së Kongresit, kur aty pritej te behej certifikimi i Joe Biden si presidenti i zgjedhur i SHBA.

E pyetur në internet në lidhje me përdorimin prej saj të termit “patriotë” për protestuesit, Ivanka Trump sqaroi: “Jo. Protesta paqësore është patriotike. Dhuna është e papranueshme dhe duhet të dënohet në termat më të fortë”.

Megjithatë Ivanka fshiu postimin origjinal, por përgjigja  që dha mbetet në internet.

Ivanka Trump nuk ka postuar më në Twitter që prej kësaj.

Burimi: Panorama.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit