31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Çfarë është “Demokracia” me pak fjalë…

Demokracia është zëri i njerëzve në veprim; ajo është zëri i atyre që kanë diçka për të thënë. Demokracia s’është thjesht një traditë apo dhuratë e trashëguar, e cila nxirret para të tjerëve që ta admirojnë si të ishte një plaçkë e vyer. Demokracia është veprim, ndaj ajo duhet praktikuar…

Demokracia është diçka që duhet vënë në jetë. Dhe, si shprehia e çdo veprimi të sofistikuar, ajo duhet mësuar që kur jemi të rinj, në mënyrë që të mos harrohet më kurrë.

Nga Armand Muzhaqi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit