8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Byrek me presh dhe vezë/ Shije e ngrohtë në tryezat shqiptare

Një byrek mund të sillet në 1000 versione të ndryshme pasi kuzhina është art, evulon me brezat në shije, teknika dhe prezantime.
Ja ku keni një byrekë plot shije!

Për 4 persona 🍽

  • 1 pako Peta për byrek
  • 3 Presh
  • 2-4 Vezë
  • Sa mjaftonë Kripë
  • Sa mjaftonë Piper të zi
  • Pak Paprika
  • 1 fetë të madhe Djathë të Bardhë
  • 1 lugë Susam
  • 1 filxhanë kafe Qumësht
  • 4 -5 lugë Vaj ulliri

👩🏻‍🍳

Prisni preshët në rondele dhe vendosini të kaurdisen me vajin e ullirit, shtoni kripë, piper dhe majdanoz të grirë imët. Vijoni kaurdisjen derisa preshët të ulin volumin.Kur të jenë gati hiqini nga zjarri dhe lërini të ftohen.

Veçmas përzieni qumshtin me vajin e ullirit dhe pakëz kripë

Në një tepsi me letër furre poshtë filloni bëni shtresa me petët e byreku duke i spërkatur me përzierjen vaj e qumësht në çdo petë. Deri në 10 petë. Derdhni brënda mbushjen me presh, shkërmoqni sipër djathë të bardhë, palosni anët dhe këto duke i spërkatur me përzierjen me vaj dhe qumësht.

Futeni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 20 minuta.

Minutat e fundit shtoni dhe 2 ose 4 vezë, spërkateni me paprika dhe fara susami dhe futeni përsëri të piqet derisa shikoni që veza është mpiksur, dhe sipërfaqa është thekërisur.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit