10.5 C
Tiranë
HomeAktualitetBoçi paralajmëron protestë nga maturantët: 18- vjeçarët shqiptarë zbresin në shesh/Padrejtësitë ndaj...

Boçi paralajmëron protestë nga maturantët: 18- vjeçarët shqiptarë zbresin në shesh/Padrejtësitë ndaj tyre janë bërë mal

Ish- deputeti i PD, Luçiano Boçi lajmëron se sot maturantët do të zbresin në protestë para MASR pas provimit të maturës shtetërore në Letërsi.

Boçi thotë se si çdo vit testi ishte joprofesional dhe i paqartë por ky nuk është i vetmi qëllim që 18- vjeçarët do të dalin sot në protestë.

Sipas tij, revolta është ngjallur nga Ramavirusi sepse padrejtësitë ndaj maturantëve janë bërë mal gjatë pandemisë.

Boçi i bën thirrje gjithë qytetarëve të mbështesin fëmijët e tyre pasi ata e kanë kuptuar që çelësi i së mirës është largimi i Ramës.

STATUSI I LUÇIANO BOÇIT:

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,790FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment