12.5 C
Tiranë
HomeBotaBllokohet Italia/ Shpërthejnë protestat kundër Green PASS

Bllokohet Italia/ Shpërthejnë protestat kundër Green PASS

Protestat masive kanë blinduar Italinë nga frika e asaj çfarë mund të ndodhë teksa GREEN PASS është bërë e detyrueshme për punonjësit. “Protesta nuk është e autorizuar, të marrësh pjesë në të konsiderohet krim” – nënvizojnë autoritetet, megjithëse për protestuesit mobilizimi është i ligjshëm. Në Trieste, punonjësit e portit kanë dalë masivisht në protesta kundër lejes së gjelbër të vaksinimit dhe madje kanë refuzuar edhe tamponat falas.

Presidenti i Friuli Venezia Giulia, Massimiliano Fedriga, ka theksuar se porti është në funksion aktualisht. Në Romë ndërkohë, ata që kundërshtojnë vaksinimin u janë rikthyer protestave, raportojnë mediat italiane.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment