12.5 C
Tiranë
HomeRecetaBiskota me mollë, pa gluten - Shije dhe aromë e mrekullueshme!

Biskota me mollë, pa gluten – Shije dhe aromë e mrekullueshme!

Një filxhan çaji të ngrohtë dhe këto biskota, pushimi perfekt për t’u kënaqur!

Përbërësit:

▪ 150 gr miell i përzier, pa gluten
▪ 60 gr sheqer
▪ gjysmë pako sheqer vanilje
▪ 2 vezë
▪ 100 gr margarinë
▪ gjysmë pako pluhur pjekje
▪ 2 mollë
▪ 100 gr arra ose bajame
▪ kanellë

Përgatitja:

Ngroheni furrën në 200 gradë Celsius dhe vendosni në fundin dhe skajet e enës letër për pjekje.

Përzieni sheqerin dhe sheqerin vanilje me vezët dhe margarinën, rrihini mirë derisa përzierja të shkumëzohet, pastaj shtoni miellin dhe pluhurin për ëmbëlsira.

Qëroni mollët dhe pritini në copa të vogla dhe shtojini në përzierje bashkë me arrat ose bajamet.

Përhapni një përzierje prej përafërsisht një lugë gjelle në letër për pjekje dhe hidhni kanellë mbi përzierjen e përhapur.

Piqeni për rreth 10-15 minuta.

Ju bëfshin mirë

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment