30.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Biden konfirmon se do të rikandidojë në 2024

Presidenti amerikan Joe Biden u shpreh se do të rikandidojë për zgjedhjet presidenciale në 2024, në konferencën e parë për shtyp kur u pyet në lidhje me këtë çështje.

“Po, plani im është të kandidoj për rizgjedhje. Kjo është pritja ime,” tha Biden gjatë konferencës së tij të parë për shtyp që nga fillimi i mandatit të tij.

Disa spekuluan se duke pasur parasysh moshën e Biden ai mund të thyhet pas një mandati të vetëm, dhe vetë Biden ka sugjeruar se ai do të veprojë si një urë për brezin e ardhshëm të demokratëve.

Ai thotë se, nëse kandidon, zëvendëspresidentja Kamala Harris do të qëndrojë në krah të tij, por nuk e ka idenë se kush do të jetë kundërshtari i tij republikan.

“Unë jam një respektues i madh i fatit në jetën time”, tha ai, duke mos pranuar të spekulojë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit