12.5 C
Tiranë
HomeAktualitetBasha për Gjykatën Kushtetuese: Çdo zvarritje në emërimin e gjyqtarëve vonon daljen...

Basha për Gjykatën Kushtetuese: Çdo zvarritje në emërimin e gjyqtarëve vonon daljen nga kriza politike dhe negociatat

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në Twitter lidhur me postimin e bërë nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim për opinionin e Komisionit të Venecias.

Kryedemokrati shprehet se çdo vonesë në emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese vonon daljen nga kriza dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët.

Më tej Basha thekson se funksionimi i Kushtetueses plotëson 2 nga 15 kushtet për negociatat dhe rikthimin e legjitimitetit në qeverisjen vendore.

STATUSI NGA LULZIM BASHA

Çdo vonesë dhe zvarritje në emërimin e gjyqtarëve të GJK vonon daljen nga kriza politike dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët. Funksionimi i GJK shërben për plotësimin e 2 prej 15 kushteve për hapjen e negociatave dhe për rikthimin e legjitimitetit në qeverisjen vendore.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment