9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Basha kujton Holokaustin: Përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fuqia e propagandës është ende shkatërrimtare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kujton Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, kryedemokrati Basha thekson se qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare.

“Sot në #Holokaustremembranceday kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij. Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare. #neveragain #neverforget”, shkruan Basha.

Burimi: BalkanWeb

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit