8.5 C
Tiranë
HomePolitikeBasha i tërheq "veshin" deputetit të tij dhe ka dy fjalë për...

Basha i tërheq “veshin” deputetit të tij dhe ka dy fjalë për Braçen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar deputetit të PD-së, Ferdinand Xhaferraj që të mos ofendojë fermerët militantë socialistët.

“Zoti Zhaferraj duhet të të tërheq vëmendjen të lutem mos ofendo militantët socialistë fermerë që ngrihen nga gjumi pa gdhirë dhe futen në shtëpi me natë, se e kanë hallin dyfish më të madh.”-tha ai.

Kjo solli reagimin e deputetit Erion Braçe, të cilit Basha i tha se nuk kishte simpati për të, por vlerësonte koherencën e qëndrimeve të tij.

“Ty kurrë s’të kam pas simpati për qëndrimet politike, por për koherencën e qëndrimeve nuk mund të ankohem, me përjashtim që me vullnetin tënd pranove dezhurnin. Unë kam qenë dhe kam qenë më shpesh se ti te fermerët kohë e fundit. Po ky nga piramidat e gizës nuk na shesh”, tha Basha.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment