Barcelona gati të shesë lojtarë për të mbushur arkën, ja emrat që mund të largohen

0
78

Barcelona është gati të shesë të paktën dy lojtarë për të mbushur arkat e klubit pas krizës ekonomike nga pandemia. Katalanasit janë shpresëplotë se mund të arrijnë të shesin të paktën dy futbollistë deri në fund të qershorit dhe mendojnë se mund të arkëtojnë deri në 70 milion euro.

Njëri nga lojtarët që duket në ikje është Artur Melo me mesfushorin që mund të transferohet tek Juventus. Një tjetër largim i mundshëm është edhe ai i Todibos me Evertonin dhe Interin që janë të interesuar për lojtarin. Një tjetër emër që është me valixhe në dorë është edhe Nelson Semedo, ku për mbrojtësin interesohen Mançester Siti dhe Juventus.

Edhe Firpo me Vidal nuk përjashtohen si mundësi për tu shitur nga Barcelona.

Lini një koment