9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Barcelona dëshiron Agueron si transferim falas

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero po lidhet me një transferim në Camp Nou te Barcelona.

Ish-sulmuesi 32-vjeçar i Atletico Madridit është jashtë kontratës në verë dhe ende nuk i është ofruar një zgjatje nga skuadra e Pep Guardiola.

Emri i tij është lidhur shumë me një largim nga Etihad, ndërsa emri më i përfolur ka qenë Paris Saint-Germain.

Megjithatë, Aguero tani po lidhet edhe me një transferim në La Liga te Barcelona.

Sipas mediumit The Sun, Barcelona është e interesuar të nënshkruajë sulmuesin e Cityt si një transferim falas në fund të sezonit.

Barca është në treg për një golashënues të dëshmuar pas largimit të Luis Suarez dhe mund të ketë një avantazh në ndjekjen e Agueros, pasi ai është mik i mirë me kapiteni e tyre dhe Argjentinës, Lionel Messi.

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit