20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Alkimisti, Paulo Coelho!

Kombinimi i magjisë, misticizmit, mençurisë dhe çudisë në një tregim frymëzues të vetë-zbulimit, Alkimisti është bërë një klasik modern, duke shitur miliona kopje në mbarë botën dhe duke transformuar jetën e lexuesve të panumërt nëpër breza.

Kryevepra e Paulo Coelho tregon historinë mistike të Santiagos i cili dëshiron të udhëtojë për të kërkuar një thesar të kësaj bote. Kërkimi i tij do ta çojë atë në pasuri shumë të ndryshme – dhe shumë më të kënaqshme – se sa imagjinoi ndonjëherë.

Udhëtimi i Santiago na mëson për mençurinë thelbësore të dëgjimit të zemrave tona, të njohjes së mundësive dhe të të mësuarit për të lexuar mrekullitë e shpërndara përgjatë rrugës së jetës dhe, më e rëndësishmja, të ndjekim ëndrrat tona.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit