29.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Alaba zyrtarizohet sot te Real Madrid/ Zbulohen detaje të kontratës

Sot është dita kur David Alaba pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madrid.

David Alaba pritet që gjatë ditës së sotme të zyrtarizohet nga Real Madrid, me 5 vite kontratë.

Gazetari i Sky Sports, Max Bielefeld, i ka uruar gjithë të mirat austriakut përmes një postimi në llogarinë e tij në twitter, duke konfirmuar se sot ai zyrtarizohet si lojtar i ri i “Los Blancos”.

Alaba ka qenë pikë diskutimi në muajt e fundit, pasi kishte shumë klube të interesuara për lojtarin, por paga e tij prej 12 milionë eurove në vit ishte diçka që vetëm Real Madrid mund të ofronte.

Real Madrid doli fituese në fund dhe tani do të nënshkruajë 5 vite me lojtarin, i cili pritet të luajë në qendër të mbrojtjes.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit