20.5 C
Tiranë
HomeTeknologjiA i ruani celularët tuaj të vjetër? Ja sa shtrenjtë shiten sot...

A i ruani celularët tuaj të vjetër? Ja sa shtrenjtë shiten sot ato!

Ngrini dorën nëse sirtari i mbeturinave të familjes suaj ka disa telefona të vjetër në të. A është krahu juaj në ajër? Mirë!

Ndërsa fëmijët tuaj ose njerëz të tjerë më të vegjël në jetën tuaj mund t’ju ngacmojnë në lidhje me këto produkte të vjetra dhe në dukje të padobishme, ka një lajm të shkëlqyeshëm për ju.

Kur është fjala për telefonat celularë, modele të caktuara të preferuarave të modës së vjetër po dalin se vlejnë shumë para -dhe njerëzit fitojnë para të mëdha duke i shitur ato në internet.

A keni ndonjë nga këto modele të kaluara që grumbullojnë pluhur diku në shtëpinë tuaj?

IPhone-të e gjeneratës së parë si ai në të majtë (i njohur edhe si 599px-IPhone_2g) po shiten në eBay për gati 500 dollarë. Ndërkohë, modelet e vjetra të Nokia 3310 (në mes) kushtojnë rreth 50 dollarë. Ericsson T28 (djathtas) mund të sjelle deri në 100 dollarë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment