17.5 C
Tiranë
HomeShëndeti5 ushqimet që ndihmojnë në zhvillim e trurit tek fëmijët tuaj

5 ushqimet që ndihmojnë në zhvillim e trurit tek fëmijët tuaj

Fëmijët rriten me shpejtësi dhe njëkohësisht edhe zhvillimi i tyre mendor bën hapa të mëdha. Është e rëndësishme që në fëmijëri ata të kultivojnë ushqime të cilat nxisin zhvillimin mendor të tyre. Më poshtë ju sjellim 5 ushqimet të cilat ndihmojnë në këtë gjë tek fëmijët tuaj:

Vezët

Janë të pasura me proteina dhe i mbajnë fëmijët tuaj të ngopur.

Spinaqi

Ushqim që ndihmon qelizat e trurit të rriten.

Peshku

Ndihmon me memorien dhe zhvillimin e inteligjencës.

Kosi

Ka yndyrna të rëndësishme për shëndetin dhe mund të kombinohet me një sërë produktesh.

Mollët

Janë plot me antioksidantë.

Qëndro me ne
13,800FansLike
10,902FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment