20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

3 Bimë super efikase që ju mbrojnë nga sëmundjet e hershme të trurit

Shpeshherë kemi dëgjuar për bimë kurative të disa tipeve të ndryshme dhe që arrijnë të mbrojnë organizmin e njeriut maksimalisht.

Një nga organet që ka nevojë të trajtohet  e të mbahet gjithmonë nën kontroll është truri, pasi truri përballet me shumë njohuri gjatë ditës.

Që të mos rrezikoni të vuani nga depresioni, ankthi apo Alzhaimer konsumoni sa më shumë këto bimë:

1.Rozmarina

Kjo bimë është përdorur për probleme të ndryshme shëndetësore, por është e njohur edhe për fuqinë e saj për të përmirësuar memorien. Rozmarina ka nivele shumë të larta të hekurit, kalçiumit dhe vitaminës B. Ajo përdoret edhe e kombinuar me ingredientë të tjerë.

2.Xhenseni

Rrënjët e bimës së xhensenit janë të njohura për vlerat e mëdha që mbartin dhe vetitë anti-inflamatore.

3.Nenexhiku 

Bima e nenexhikut kanë fuqi shumë të mëdha shëruese për sëmundjet e trurit, kjo falë ingredientëve që ka në përbërje. Mundohuni ta bëni pjesë të dietës suaj ditore, për të përfituar sa më shumë nga vlerat që përmban!

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit