8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

20 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njoftoi se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 20 viktima dhe 106 raste të reja nga Covid-19.Vatra më e nxehtë në vendin fqinj mbetet kryeqyteti me 72 infeksione ditore.Instituti i Shëndetit Publik bëri me dije se 603 pacientë e kanë mposhtur koronavirusin, ndërsa mbi 18 mijë raste janë ende aktive.Pas të dhënave të sotme, numri i fataliteteve shkon në 2550, kurse i të shëruarëve në mbi 63 mijë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit