11.5 C
Tiranë
KryefaqjaLifestyle12 gjestet tipike të mashkullit të dashuruar pas jush!

12 gjestet tipike të mashkullit të dashuruar pas jush!

Burri i dashuruar ka një sjellje joverbale që përbëhet nga gjeste tipike të atyre që kanë një ndjenjë të fortë dhe për këtë është e dobishme të dish t’i njohësh, për të kuptuar nëse historia ka një vlerë të vërtetë sentimentale.

Kërkesa për kontakt fizik

Ndër gjestet e qarta të një burri të dashuruar, siç u përmend, është kërkimi i kontaktit fizik dhe madje edhe thjesht prekja e të dashurit, edhe nëse rastësisht mund të jetë një çelës. Fakti që ai ju përshëndet ose ju shtrëngon dorën disa sekonda më shumë se ç’duhet ose, nëse jeni mes miqsh, e gjeni veten gjithmonë afër, mund të përfaqësojë një fillim dashurie.

Gjestet e sjellshme dhe vëmendja

Jemi në epokën e komunikimit, por kjo nuk do të thotë se gjestet si hapja e derës së makinës, kënaqësia për të hyrë në një restorant duke mbajtur derën ose ofrimi për t’ju çuar në pazar, janë një shenjë se zemra e tij është e trazuar. Një mesazh i papritur, një takim për kafe apo një lule e lënë në xhamin e përparmë me një mesazh të lezetshëm, është simboli i kërkuesit më të pasionuar.

Një mashkull i dashuruar ju bën dhurata dhe surpriza

Nëse vëreni sesi sillet një mashkull i dashuruar edhe në moshën 50-vjeçare, do të vini re se ai fokusohet të luajë me efektin surprizë ose në dhuratat e vogla që janë të këndshme: shëtitjet buzë detit vetëm ose krijimi i një koleksioni të këngëtarit tuaj të preferuar në CD, janë ato vëmendje të vogla, të buta dhe të mëdha që nuk dështojnë kurrë.

Dashuria i ndryshon njerëzit për mirë

Nëse doni të shihni se si sillet një mashkull kur është i dashuruar, do të vini re një ndryshim për mirë në sjelljen e tij. Pyetni ata që e njihnin para jush: papritmas skajet e personazhit zbuten, ajo që e acaronte më parë humbet rëndësinë e saj, ndërsa një atmosferë mirëqenieje përshkon mendjen e tij: një gjendje e vërtetë hiri që vihet re edhe në shprehjen e syve, që shkëlqejnë dhe në gjestet, shumë prej të cilave mund të jenë kërcime zemre, të vrullshme.

Aftësia për të falur është pjesë e sjelljes së një njeriu të dashuruar

Të gjithë e kanë gabim, por kur një mashkull është i dashuruar nxiton të rikuperohet dhe mund të falë më shumë nga sa mund të prisni, por sigurisht pa përfituar. Në fakt, është në këtë fazë të rënies në dashuri që vuajtja mund ta largojë atë përgjithmonë. Kjo krijon një precedent shumë të dhimbshëm që mund të ndikojë në mundësinë e nisjes së historive të reja të dashurisë. Shpesh këtu vjen ndrojtja apo vonesat në deklarimin e tyre.

Shfaqja e frazave dhe fjalimeve, sepse nëse një mashkull është i dashuruar do të flasë për gjithçka me ju

Gjestet mund të shoqërohen me fjalë dhe fjalime zbuluese, ndaj frazat e një burri të dashuruar janë ato të tipit: “më telefono ose më dërgo një mesazh kur të mbërrish”, “shko lehtë me makinën/skuterin”, “ndihem mirë kur flas me ty”, “sa shpejt kalon koha kur jemi bashkë” dhe të ngjashme.

Burri që ju do, bën plane me ju

Një mashkull që është vërtet i dashuruar nuk ka frikë nga e ardhmja dhe, përkundrazi, përpiqet në çdo mënyrë të jetë pjesë e saj dhe ta “hipotekojë” që të mund të ndërtojë një marrëdhënie të fortë dhe të qëndrueshme me ju. Gjestet janë ato që karakterizohen nga entuziazmi, dëshira për të bërë dhe për të shkuar larg duke bërë projekte për dy.

Pranoni ndryshimin e karaktereve

Një burrë i dashuruar nuk do të përpiqet kurrë t’ju ndryshojë dhe, në të vërtetë, do të marrë të mirat dhe të këqijat e karakterit tuaj. Ai do të pranojë që ju jeni të ndryshëm dhe se secili ka karakterin e tij, madje do të bëjë kompromise nëse është e nevojshme, pa u munduar apo imponuar kurrë, sepse në thelb ju ka zgjedhur pikërisht sepse jeni i tillë. Një gjest i inteligjencës së madhe si dhe respekt.

Një burrë i dashuruar respekton mendimin tuaj

Krahas ndërgjegjësimit se jeni ende 2 entitete që krijoni një çift, ai do të ketë respekt edhe për mendimet tuaja për çështjet kryesore të jetës, në të vërtetë do të dëshirojë ta njohë gjithnjë e më thellësisht, me interesin që i takon. Pavarësisht nëse janë besime fetare, politike, sportive apo të tjera, ai do të jetë gjithmonë i gatshëm për të shkëmbyer ide. Nuk bëhet fjalë për të mbështetur çiftin në tezën e dy të kundërtave që tërheqin njëra-tjetrën, por për të pasuruar veten në lidhje me diçka që i ka munguar më parë.

Burri i dashuruar është xheloz, por jo shumë

Ndër gjestet tipike të një mashkulli të dashuruar ka gjithmonë episode xhelozie, e cila nuk është posesivitet apo përpjekje për t’u larguar nga miqtë. Është vetëm ajo dëshirë për ekskluzivitet, e cila është shumë e theksuar kur dashuria është pasionante, ka disa mënyra për ta bërë një mashkull xheloz. Nga ana tjetër, pak xhelozi nuk të bën keq, sepse e mban të gjallë atë frikën delikate të humbjes, ndërsa në realitet është vetëm një pasiguri e lehtë e atyre që e dinë se vlen shumë dhe kanë frikë se mos të humbasin. Shumë meshkuj e kanë këtë qëndrim në proporcion me rënien në dashuri, por mësojnë ta menaxhojnë këtë gjendje shpirtërore dhe gëzohen kur kuptojnë se janë reciproke.

Nëse një mashkull është i dashuruar, e tregon

Siç u përmend, pavarësisht ndrojtjes dhe frikës tipike të historive të hershme, një burrë i dashuruar është në gjendje t’i tregojë ndjenjat e tij edhe në mënyrë të habitshme, sepse kjo shërben për t’ju pushtuar, sepse ai dëshiron të ndajë jetën e tij me ju. Është e natyrshme që duke intensifikuar njohjen dhe duke u afruar gjithnjë e më shumë, dashuria kërkon të demonstrohet në mënyrë konkrete. Një burrë i dashuruar në shtrat është i aftë të shprehë të gjithë pasionin, emocionet dhe dëshirat që zbulojnë intensitetin e ndjenjave. Nuk është një art amator, por qëllimi i vërtetë për të transmetuar atë që ndjen në formën e kënaqësisë. Në këtë kuptim, ka bujari të madhe për të arritur orgazmën e partneres. E njëjta gjë vërehet edhe gjatë paralojës, në fjalët e pëshpëritura gjatë marrëdhënieve dhe në mos kursimin e vetes. Këto momente janë kur ai del lakuriq, duke eliminuar çdo pengesë mbrojtëse.

Burri i dashuruar është gjithmonë aty

Te një mashkull i dashuruar mund të mbështetesh, mund t’i besosh. Gatishmëria dhe afërsia e tij e dëshmon këtë edhe në momente të vështira. Nuk ka frikë të ekspozohet, jep veten pa hezitim, është i pranishëm në raste nevoje dhe bën gjithçka për t’ju bërë të lumtur.

Dashuria është diçka aq e fuqishme saqë ajo shtyn edhe të sakrifikojë nëse është e nevojshme ose të lërë mënjanë përkohësisht intimitetin për mbështetje morale, nëse situata e kërkon.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera