24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

10 fakte të çuditshme rreth shëndetit që kurrë si keni ditur!

Ne të gjithë kujdesemi për shëndetin tonë, kujdesemi të jemi mirë, të hamë mire, të flemë mirë etj. Por kurrë nuk informohemi siç duhet, për disa gjëra që na duhen ose në disa raste edhe keqinformohemi.

Klikoje.com sjell për ju 10 fakte interesante rreth shëndetit që ju kurrë nuk i keni ditur dhe që do t’ju habisin.

  1. Pirja e kafesë parandalon depresionin.
  2. Çamçakëzët ju bëjnë më të vëmendshëm.
  3. Nëse uleni në një tavolinë, rreziku për vdekjen është 50% më i lartë.
  4. Tualetet publike janë të pista, mos i përdorni!
  5. Nëse ju jeni optimistë, atëherë do të jetoni më gjatë!
  6. Merrini erë një mollë për të ndaluar klaustrofobinë.
  7. Nëse jeni të lodhur….. ushtrohuni!
  8. Nëse qëndroni drejt, do të keni një stomak më të shëndetshëm.
  9. Shkrimi i letrave apo çdo gjë tjetër me dorë, ju jep memorie më të gjatë.
  10. Doni të qetësoheni? Pini diçka të nxehtë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit