24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

aktualitet

BOTA

POLITIKE

Arben Imami zbërthen prapaskenat/ Ja pse e kërkoi largimin e Sali Berishës si President

Ish-ministri i PD-së, Arben Imami ka qenë i ftuar në emisionin “Spotlight”, ka risjellë në kujtesë tensionet e ’97-ës me ish-liderin e PD-së, Sali...

EKONOMI

FOTO/ Ndërtimet në Tiranë janar-mars 2021, vrulli i ndërtimeve dyfishohet

Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT në 3-mujorin e parë 2021 janë miratuar gjithsej 251 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 184 leje...
11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

ME TE LEXUARAT

SPORT

Arsyeja e veçantë që Mancini zëvendësoi portierët në minutën e fundit të ndeshjes

Italia ka marrë edhe fitoren e tretë në po aq ndeshje të zhvilluara deri më tani në Kampionatin Evropian. Azzurët kanë dalë nga Grupi A...

Portugali – Gjermani/ Formacionet e mundshme, analizë, parashikim, statistika

Portugalia dhe Gjermania do të takohen në xhiron e dytë të fazës së grupeve në kuadër të Euro 2020, më saktësisht në Grupin F. Ndeshja...

Suedi – Sllovaki/ Ja cilat janë formacionet e mundshme

Kombëtarja e Suedisë dhe ajo e Sllovakisë do të luajnë sot (e premte) mes vete në kuadër të Grupit E në Euro 2020. Suedia dhe...

Merret vendimi për Christian Eriksen/ Do i nënshtrohet një operacioni në…

Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës për Euro 2020 e zhvilluar para disa ditësh u ndërpre për shkak se futbollisti Christian Eriksen u rrëzua papritur...

Në fillim Kurti në Bruksel, pastaj Ronaldo, tani dhe Pogba largon pije nga tavolina e konferencës për shtyp (VIDEO)

Paulo Pogba është bërë lojtari i fundit që e tërheq një sponsor të Kampionatit Evropian nga tavolina e konferencave për shtyp. Në Bruksel Kurti largoj...

SHOWBIZ

Mami më e famshme e momentit ka ditëlindjen dhe Beatrix e Albani ia bënë ditën më të bukur!

Mamaja e dy këngëtarëve, Beatrix dhe Alban Ramosajt, Antigona feston sot ditëlindjen. Në këtë ditë speciale dy fëmijët e saj u kujdesën t’ja bënin...

ME TE FUNDIT

Receta

Biskota me bajame nga tre përbërës/ Shije që s’harrohet!

Gatuhen lehtë. Janë ideale kur i hani duke pirë kafe apo çaj. Përbërësit e nevojshëm: – 6 lugë sheqer,– 1 vezë,– 130 gramë bajame. Përgatitja: Bajamet bluajini imët...